Wczytuję dane...
Gwarancja: 2 lat
Realizacja zamówienia: 24 godzin
Producent: Mimos

Poduszka MIMOS S to atestowany, specjalistyczny wyrób medyczny klasy I, posiadający szereg certyfikatów. Poduszka redukuje nacisk główki dziecka na podłoże, co sprawia, że zapobiega spłaszczaniu się główki oraz leczy już powstałe zniekształcenia. Poduszka jest wygodna i mięciutka. Została wykonana w nowej technologii o trójwymiarowej strukturze z systemem aero 3D, z materiałów w 100% bezpiecznych dla dzieci. Poduszka umożliwia łatwe poruszanie głową i szyją niemowlęcia, co redukuje asymetrię mięśni. Nie ma potrzeby zmieniania pozycji dziecka podczas snu.

Poduszka MIMOS S przeznaczona jest dla dzieci od pierwszych dni do 10-go miesiąca życia

Rekomendujemy dla dzieci o obwodzie główki w przedziale 37-42 cm.

Poduszka MIMOS została wykonana z wysokiej jakości dzianiny dystansowej 3D, która znalazła również zastosowanie w produktach przeciwodleżynowych. Dzianina dzięki swojej strukturze przepuszcza powietrze ze wszystkich stron, zapewniając naturalną regulację termiczną i odprowadzanie wilgoci. Poduszka jest łatwa w praniu i suszeniu. Nadaje się również do recyklingu i nie zagraża środowisku. 

Główka maluszka
Każde maleństwo niedługo po urodzeniu ma mierzony obwód główki. Obwód główki dziecka urodzonego o czasie powinien wynosić od ok. 32 do ok. 38 cm. Wcześniaki na ogół mają mniejszy obwód główki. To, czy główka rośnie harmonijnie sprawdza się regularnie porównując wyniki obwodu z siatkami centylowymi.

Jak rośnie główka?
W pierwszym kwartale życia maluszka, jego główka rośnie nawet do 6cm. To bardzo szybki wzrost. Następne 3 miesiące, główka malca rośnie ok. 3cm. Potem tempo wzrostu zwania. Obwód główki rocznego dziecka powinien wynosić od ok. 44 do 50 cm.

Dlaczego tak ważne jest, aby dobrać odpowieni rozmiar Mimos?
Odpowiedz jest prosta: aby zapewnić główce odpowiednio silne wsparcie. Wcześniak lub maluszek urodzony o czasie z obwodem główki mniejszym niż 37cm śpiący od urodzenia na Mimos XS, będzie wkrótce musiał zamienić ten rozmiar na Mimos S. Dlaczego? Dlatego, że główka bardzo szybko urośnie i trzeba będzie dać jej odpowiednie wsparcie. Dla dzieci z obwodem główki większym niż 42cm, zalecamy Mimos M.

 Pamiętajmy, że im mniejszy maluszek, tym większa szansa na szybkie naturalne zaokrąglenie się główki z Mimos.

Wymiary:

  • Szerokość: 28.5cm 
  • Wysokość: 22cm
  • Głębokość: 5cm
Ważne:
Kiedy główka osiągnie obwód 42cm, poduszka S powinna być maksymalnie używana przez 6 kolejnych miesięcy.
Mimos to produkt medyczny i sterylny. Po otwarciu folji zabezpieczającej nie podlega zwrotom. Wymianie lub zwrotowi podlega tylko oryginalnie zapakowana poduszka.

DARMOWA
DOSTAWA !

Przy zakupach powyżej
299zł
Poniżej - jedynie 12.00 zł